Şehirde çocuk oyunları zamanı

​Şehir Tiyatroları’nın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için düzenlediği şenlikte, 13 çocuk oyunu ücretsiz olarak sahnelenecek

16 Nisan 2024 - 13:42

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl 38.’sini düzenlediği “Çocuk Şenliği,” 21 Nisan 2024 Pazar günü 12.00’de tüm sahnelerde oynanacak çocuk oyunlarıyla başlayacak. Şenlik boyunca Çöpsüz Dünya, Herkes Sihirbaz Olacak, Rüya, Bekçi ile Postacı, Benim Küçük Yıldızım, Bir Gece Masalı, Masal, Eşit Masallar (Konuk Oyun),  Canlı Kitap (Konuk Oyun), Bobo’nun Yolculuğu (Konuk Oyun), Uçan Bisiklet (Konuk Oyun), Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam (Konuk Oyun), Masalbozanlar (Konuk Oyun) adlı oyunlar seyirciyle buluşacak.

Şenlik kapsamında çocuklar için atölyeler de yapılacak. Önceden rezervasyonla çocuklara beceriler kazandıracak, geri dönüşüme yönelik farkındalık sağlamaya ve deniz yaşamını korumaya yönelik olarak Volkan Aydın’ın düzenlediği “Çalgı Yapım Atölyesi”, Merve Derinkök Süngüç’ün düzenlediği “Kendi Takını, Bilekliğini Tasarlama Atölyesi” ve “Kendi Vazonu Tasarlama Atölyesi” ve Deniz Yaşamını Koruma Derneği’nin düzenlediği “Başka Dünya Yok Atölyesi” yapılacak.

Ücretsiz oyun biletleri ve atölyelerin ücretsiz davetiyeleri 16 Nisan 2024 saat 11.00’den itibaren gişelerden, https://sehirtiyatrolari.ibb.istanbul/, biletinial.com adreslerinden ve mobil uygulamadan temin edilebilir.


ARŞİV