Kahveli sabah musikisi…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür AŞ’nin geleneksel “Klasik Sabahlar Kahve Konserleri” bu sezon da başladı.

21 Kasım 2018 - 14:48

Geçtiğimiz sene başlanan ve geleneksel olarak her sene düzenlenecek olan “Klasik Sabahlar Kahve Konserleri”, Kadıköy’deki Şehir Hatları Eminönü-Karaköy İskelesi’nin ikinci katında yer alan İstanbul Kitapçısı’nda gerçekleştirilecek. 11 Kasım Pazar günü başlayan konserler serisi Nisan 2019’a kadar sürecek. Her pazar günü düzenli olarak saat 11.30’da başlayacak konserlere katılım ücretsiz.

İstanbul’daki çeşitli üniversitelerin konservatuar bölümlerinde okuyan öğrencilerden oluşan müzik grupları Klasik Türk Müziği’nden Klasik Batı Müziği’ne kadar ünlü bestekârların eserlerini icra edecek. Bu konserler sayesinde hem geleceğin usta sanatçıları olacak gençler deneyim kazanacak hem de müzikseverler geleceğin sanatçılarını bugünden dinleme imkânı bulacak. Muhteşem Tarihi Yarımada manzarası, kahve ve müzik eşliğinde İstanbullular kültür ziyafetinin tadını çıkaracak.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NE ÖZEL KONSER

25 Kasım Pazar günkü konser “24 Kasım Öğretmenler Günü”ne özel hazırlandı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı İlköğretim Öğrencileri’nin vereceği konsere öğretmenleri Doç. Dr. Nihan Atalay da eşlik edecek. Barok, klasik ve romantik dönemden özel ezgiler seslendirilecek.


ARŞİV