Kadıköy sahnelerinde yeni oyunlar

Galataperform yeni oyunlarıyla Kadıköy’deki sahnelerde izleyici karşısına çıkacak

03 Mayıs 2023 - 15:57

GalataPerform’un 2022-23 sezonu için sahneye taşıdığı üç yeni oyunu Fairfly, Medea’ya Göre Ahlak ve Kalanlar, mayıs ayında DasDas Açık Sahne, Baba Sahne, Alan Kadıköy, Türkan Saylan Kültür Merkezi gibi İstanbul’un farklı sahnelerinde seyirciyle buluşacak.

Günümüz iş dünyasındaki acımasız rekabete ve girişimcilik kültürüne ironik bir bakış açısı getiren “Fairfly” insanlığın en eski tartışmalarından ‘ahlak’ kavramının bir karakter olarak karşımıza çıktığı “Medea’ya Göre Ahlak” ve Adana’nın farklı kültürlerini, geleneklerini hikayeler ve karakterler yoluyla seyirciye ulaştıran “Kalanlar” çeşitli sahnelerde seyirci karşısına çıkacak. Mark Levitas’ın yönettiği ve Atakan Akarsu, Begüm Akkaya, Tuğçe Altuğ ve Barış Gönenen’in rol aldığı Fairfly, 11 Mayıs’ta DasDas Açık Sahne’de, 18 Mayıs’ta Alan Kadıköy’de sahnelenecek. Yeşim Özsoy’un yönettiği, Şenay Gürler ve Özgün Çoban’ın rol aldığı Medea’ya Göre Ahlak, 6 Mayıs’ta Baba Sahne’de olacak.  Özsoy'un yönettiği, Nilay Erdönmez, Elif Ongan Tekçe, Enginay Gültekin, Kübra Balcan ve Suna Keskin’in rol aldığı Kalanlar ise 20 Mayıs’ta Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde, 24 Mayıs’ta DasDas Açık Sahne’de perde açacak.

YAVRU VATAN’DAN OYUN

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu 2022 – 2023 sezonunun yeni oyunu “Paraya Hayır” İstanbul seyircisine konuk oluyor. Flavia Coste’nin yazdığı, Can Kapyalı’nın çevirdiği oyunu Osman Ateş yönetti. Oyun 3-4 ve 5 Mayıs’ta Müze Gazhane Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi’nde izleyici karşısına çıktı. Oyun 6 Mayıs’ta da yine aynı sahnede olacak. Kurtuluş Altaylı, Aysel Açelya Bükülmez, Özgür Oktay ve Fuat Zorali’nin rol aldığı oyunda Richard’ın lotodan en büyük ikramiyeyi kazanması sonrasında yaşananlar anlatılıyor.


ARŞİV