Kadıköy Plak Günleri başladı

Türkiye’nin en geniş katılımlı analog müzik buluşması Kadıköy Plak Günleri, 16 Eylül Cumartesi Kadıköy Belediye bahçesinde başladı. Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen etkinlikte plaklar Barış Manço anısına dönecek

13 Eylül 2023 - 11:15

Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Kadıköy Plak Günleri 16 Eylül Cumartesini günü başlıyor. Kadıköy Belediyesi’nin Hasanpapaşa’daki merkez binasının bahçesinde İstanbul’un önemli plakçılarının stant açacağı ekinlik, iki gün sürecek. 44 plakçının stand açacağı etkinlikte plakseverler pek çok eski ve yeni plağa erişim imkânı bulurken aynı zamanda DJ performansları, imza günü, söyleşi ve konserler de gerçekleşecek.

SÖYLEŞİ, İMZA GÜNÜ, KONSER

Bu yıl usta sanatçı Barış Manço’nun anılacağı Kadıköy Plak Günleri, 16 Eylül’de 13.30 ‘da Eren Şenkardeş’in DJ performansı ile açılışı ile başlayacak. Psych, Jazz, Funk, Jazz, Pop, Psychedelic, Organic Groove, Afro gibi farklı türlerde DJ performansların gerçekleşeceği etkinlikte Guitarists of İstanbul ekibi, (Gür Akad,Tanju Eren, Can Güney, Hakan Şavklı, Arif Deniz Toker, Taylan Dedeoğlu, Melih Güzel, Sabih Cangil), Okay Temiz ve Evrencan Gündüz’ün imza günü olacak.

Cumartesi ve Pazar günleri 12.00-22.00 arasında açık olacak Plak Günleri her yıl olduğu gibi bu yıl da söyleşi ile renklenecek. Cahit Berkay ve Kabus Kerim, "Barış Manço'nun 2023'ünden, 2023'e Zaman Yolculuğu" başlıklı etkinlikte sanatçıyı anlatacak. Artemis Günebakanlı moderatörlüğündeki söyleşi Pazar günü saat 14.00’te başlayacak.

İki gün boyunca belediye bahçesinde notaların eksik olmayacağı etkinlikte iki de konser var. Konserlerin ilki Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi öğrenci ve öğretmenlerinin sahne alacağı “Çocuklar Barış Abi için Söylüyor” konseri olacak. İkinci konser ise kapanış konseri olan Barış Manço 2023 Anma Konseri.  Line Up, Emrah Karaca, Batu Akdeniz, Cahit Berkay, Deniz Tekin, Paptircem, Evrencan Gündüz, Melis Karaduman, Badi Gardi, Seda Erciyes, Selin Sümbültepe’nin sahne alacağı konserde Kabus Kerim’de DJ Set yapacak.

BARIŞ MANÇO SERGİSİ

Plak Günleri, Barış Manço şarkılarından ilham alan 10 sanatçının “Nasıl Anlatsam Bilemiyorum” sergisine de ev sahipliği yapacak.

Aytaç Öztürk, Burak Beceren, Burak Tozkoparan, Cosmicnutz, Eda Çağıl Çağlarırmak, Elif Deneç, Murat Kalkavan, Nura Aliosman, Ozan Atalay ve Yiğit Yerlikaya’nın Barış Manço’nun şarkılarından ilham alarak yaptıkları çizimlerden oluşan sergi 2 gün boyunca açık kalacak.

PROGRAM

DJ SET

16 EYLÜL CUMARTESİ

13.30 / Eren Şenkardeş

           (Psych, Jazz, Funk)

15.00 / Hünkar

          (Balearic / World Groove / Jazz)

16.30 / Grand Bazaar

         (Brazil, Tropical, Funk)

18.00 / Volkan Judocu

(Brazil Latin , Afro Hige Life, Jazz)

20.00 / My Analog Journal

 

17 EYLÜL PAZAR

12.00 / DJ TALK: Agop Çekmen’le Plak Hikayeleri

              “Doğan Şener Anısına Zaman Tüneli”

14.00 /  Kenan Kocaaslan

          (Pop, Psychedelic ,Organic Groove )

15.30 /  Zeynep Erbay

          (Funk, Disco, House, Exotic Vibes)

17.00 / Kaan Düzarat

          (World, Disco, Kraut)

18.00 / Zozo

         (World, Afro, Funk)

SÖYLEŞİ

17 EYLÜL PAZAR

14.00 / "Barış Manço'nun 2023'ünden, 2023'e Zaman Yolculuğu"

             Moderatör: Artemis Günebakanlı

             Konuşmacı: Cahit Berkay, Kabus Kerim

İMZA GÜNÜ

16 EYLÜL CUMARTESİ

15.00 / Guitarists of  İstanbul (Yeni çıkan LP lansmanı)

Gür Akad,Tanju Eren, Can Güney, Hakan Şavklı, Arif Deniz Toker, Taylan Dedeoğlu, Melih Güzel, Sabih Cangil

15.00 / Okay Temiz (“Don Cherry Trio - The ORTF Recordings Paris 1971” LP’si, ilk defa 7. Kadıköy Plak Günleri’nde müzikseverlerle buluşuyor.)

17 EYLÜL PAZAR

15.00/ Evrencan Gündüz (Yeni çıkan teklisinin lansmanı)

KONSER

16 EYLÜL CUMARTESİ 14.00

“Çocuklar Barış Abi için Söylüyor”

ÇSM Öğrenci ve Öğretmenleri

17 EYLÜL PAZAR 20.00

BARIŞ MANÇO 2023 ANMA KONSERİ

 


ARŞİV