Kadife'de 'Yanyana' iki gün

Kadıköy’ün barlar sokağı diye bilinen Kadife Sokak’ının üç mekanı ortak bir festival düzenliyor.

07 Şubat 2024 - 12:56

arkaoda, BİNA, Bant Mag. ortaklığı ve %100 Müzik’in destekleriyle gerçekleşecek iki günlük mini festival  “YanYana”  16-17 Şubat’ta yapılacak. Konserler ve DJ setlerle iki mekânın farklı katlarına yayılacak olan festivale giriş ise ücretsiz olacak.

Kadıköy merkezli sanat dergisi Bant Mag.’ın internet sitesindeki bilgilere göre, YanYana’nın BİNA programını Semi Dönmez’in organize edeceği, synthesizer meraklılarını buluşturacak Modular Meeting başlatacak. R&B – hip hop sularında kendine özgü bir estetik yaratan Adakanbo’nun giriş kattaki konserinin ardından, turntablism akımının İzmirli temsilcisi No Frost kabine geçiyor. 16 Şubat gecesi arkaoda’da Soul Clap Records ve Fool’s Gold gibi etiketlerle yaptığı yayınlarla da tanınan Zeynep Erbay’ın DJ setiyle başlayacak. Elektronik sesler ve psikedelik Anadolu tınılarını harmanlayan Cem Yıldız’ın konserinin ardından, kendisiyle İnsanlar grubunda da birlikte çalışmış olan Barış K. dümeni devralacak.

Mini festivalin ikinci gününde BİNA’daki ilk konuk, Berlin’de yaşayan non-binary müzisyen, performans sanatçısı ve aktivist Anthony Hüseyin. Geçtiğimiz aralık ayında Partiyi Durdurun! adlı albümünü yayımlayan Min Taka’nın konseriyle devam edecek gecenin ardından İrlandalı DJ, organizatör ve koleksiyoner DJ Fitz ile selector Volkan Judocu’nun dj setleri dinlenecek.

arkaoda da ise cumartesi gününün ilk performansı, 1990 adlı dördüncü albümüyle sıcak ve nostaljik hisler yayan Brek’ten. Müstesna Records kurucusu Ece Özel’in DJ setinin ardından arkaoda kabinine geçecek isim Macadam Mambo üyesi Fransız DJ Sacha Mambo olacak.

Poster: Deniz Bankal


 


ARŞİV