Genç kadınlara ücretsiz müzik eğitimi

Türkiye’den müziğe ilgi duyan genç kadınlar için ücretsiz ve eşitlikçi müzik atölyeleri başlıyor

26 Ekim 2021 - 13:41

Genç kadınların müzik teknolojisinde etkileşime girmelerini ve topluluklar oluşturmalarını sağlamak amacıyla tasarlanan müzik eğitimi programı Beats By Girlz Türkiye’nin kendi müziğini yapmak isteyen genç kadınlar için hazırladığı ücretsiz müzik atölyelerinin ikincisi için başvurular başladı. İlki temmuz ayında yapılan ve DJ, prodüktör ve besteci olmak isteyen genç kadınlara yönelik yenilikçi bir müzik eğitimi sunan Beats By Girlz Türkiye atölyeleri çevrimiçi ve fiziki olarak gerçekleşecek. 

New York merkezli Beats By Girlz ağının Türkiye ayağı olarak haziran ayında kurulan, müzik endüstrisinde cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadın emeğinin görünürlüğü için projeler üreten Beats By Girlz Türkiye’nin atölye başvuruları 5 Kasım’da sona erecek.

Kendi müziğini yapmak ve yeteneğini geliştirmek isteyen genç kadınlara ücretsiz eğitim olanağı sağlayan atölyeler, İstanbul’da fiziki koşullarda, farklı şehirlerden katılacaklar için de çevrimiçi gerçekleşecek. Katılımcının bilgi seviyesine yönelik dijital müzik programları, müzik teorisi, müzik prodüksiyonu gibi birçok farklı alanda derslerden oluşacak atölyeler, 14-25 yaş arası gençlere açık olacak ve 10 Kasım-15 Aralık 2021 tarihlerinde yapılacak.

Beats By Girlz Türkiye’nin kurucusu da olan yapımcı, ses tasarımcısı ve müzisyen Beril Sarıaltun’un eğitmenliğinde gerçekleşecek atölyelere katılanlar dijital olarak kendi şarkılarını tasarlamayı öğrenecekler.

Ayrıntılı bilgi için: beatsbygirlzturkey.com


ARŞİV