Bahara 'Yoluculuk'lu karşılama

Suadiye’deki Decollage Art Space’in yeni sergisi “Le Voyage” (Yolculuk), modern Türk resminin usta sanatçılarını bir araya getiriyor

16 Mayıs 2022 - 14:07

                                                                                                 

“Bir yolculuk yapalım, buharsız ve yelkensiz! Bu sıkıcı zindanı biraz ışıtmak için.” diyen 

19. yüzyılın önemli Fransız şairlerinden Charles Baudelaire’in “Le Voyage” şiiri, bir sergiye ilham oldu. Mimar Viktoria Şahin kuruculuğunda hayata geçen Decollage Art Space, yeni sergisi “Le Voyage” (Yolculuk) ile baharı karşılıyor. Sergi, Türk sanat tarihine iz bırakmış pek çok sanatçının resim ve heykellerini izleyiciyle buluşturmayı hedefliyor.

Serap Atala’nın danışmanlığındaki sergide, Selim Turan, Adnan Varınca, Avni Arbaş, Nejad Melih Devrim, Mübin Orhon, Burhan Uygur, Süleyman Saim Tekcan, Mustafa Pilevneli, İbrahim Örs, Fevzi Karakoç, Haşim Nur Gürel, Dilek Işıksel, Resul Aytemür, Mahmut Karatoprak, Kemal Önsoy, Mahir Güven, Bubi, Gülten İmamoğlu, Mehmet Güler, Atilla Atala ve Meliha Sözeri’nin eserleri yer alıyor.

Sergi tanıtımında, “Yolculuk teması pek çok yazarın, sanatçının üretimlerinde önemli bir esin noktası olarak karşımıza çıkar. Bu serginin de odağını oluşturan tema, sanatçıların yolculuk kavramına kendi perspektiflerinden bakışlarını bir araya getiriyor. Doğa tasvirleri, natürmortlar, at figürleri, peyzajlar, günlük yaşamdan sahneler ve portrelerin konu olduğu resimlerin yanı sıra heykellerin de yer aldığı sergi, sanatseverleri bir yolculuğa davet ediyor.” deniliyor.

Sergi, 30 Haziran’a dek her gün 12.00 – 19.00 arası ziyarete açık. (Suadiye Mahallesi, Müzeyyen Sokak, No:4/1)

 

 


ARŞİV