"Kadıköy'de iz bırakacak işler gerçekleştirmek istiyoruz"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde rekor oyla göreve gelen Kadıköy Belediye Başkanı Mesut Kösedağı’na tebrik ziyaretinde bulundu. Kadıköy’ün sorunlarına ve çözüm yollarına dönük, ortak masa toplantısının yapıldığı buluşmada İmamoğlu, Kadıköy’de ulaşım ve diğer konularda yeni projeleri hayata geçirmek istediklerini vurguladı

23 Mayıs 2024 - 12:03

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde rekor oyla göreve gelen Kadıköy Belediye Başkanı Mesut Kösedağı’na tebrik ziyaretinde bulundu.

22 Mayıs Çarşamba günü ilk olarak Bağdat Caddesi’nde incelemelerde bulunan İmamoğlu ve Kösedağı burada vatandaşlarla sohbet etti. Kösedağı daha sonra İmamoğlu’nu bir dönem Kadıköy Belediyesi’nin merkez binası olarak kullanılan Tarih, Edebiyat Sanat Kütüphanesi’nde (TESAK) ağırladı.  TESAK’ın kuruluşunun 10.yıldönümü için hazırlanan özel sergiyi de gezen iki başkan seçkide yer alan eserleri inceledi.

“İZ BIRAKACAK İŞLERİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Kösedağı ile yaklaşık 10 yıllık bir Büyükşehir Belediyesi mesaileri olduğunu aktaran İmamoğlu, “Bunun 5 yılı çok etkin, çok aktif bir icracı dönemin içinden de geçti. Dolayısıyla Kadıköy'e dönük, geçtiğimiz 5 yılda büyükşehir belediyesi olarak yaptıklarımızın ve yapmak istediklerimizin birebir şahidi olan bir yol arkadaşımız. Bu hem kendisi için hem ekibi için değerli bir şans. Biz de hem onun adına olan hem bizim adımıza olan bu şansı, en güçlü seviyede değerlendirmek ve Kadıköy'ün eksikliklerini tamamlamak istiyoruz. Çokça iş yaptık. Kadıköy'de çok güzel işlere imza attık ama altyapı ama çevre ama üst yapı ama yeşil alan, farklı konulara da değinen, dokunan. Şimdi bu süreçte çok daha iz bırakacak işleri gerçekleştirmek arzusundayız ulaşıma dair ve diğer çerçevelerde. Umarım tarihin en başarılı 5 yılını Kadıköy'ümüze yaşatırız. Bu hedefle Mesut Kösedağı Başkanımıza, kıymetli siyasi yol arkadaşlarına, aynı zamanda bürokraside görev alan değerli arkadaşlarımıza ve bütün Kadıköy halkına, bu 5 yılda başarılar dilerim. Allah bizi utandırmasın. İnşallah güzel sonuçlar elde ederiz” diye konuştu.

“İBB İLE ÇOK SIKI ÇALIŞMA ARZUSUNDAYIZ”

Kadıköy Belediye Başkanı Kösedağı da İmamoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti, “Başkanım sizi evinizde, Kadıköy'de ağlamaktan onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz. Sizi ve heyetinizi zaten yıllardır tanıyoruz, beraber de çalışıyoruz. Bu dönemde de yine Kadıköy Belediyesi olarak hem yatırım hem de bilgi birikim anlamında İBB ile beraber çok sıkı çalışma arzusundayız. Evinize hoş geldiniz başkanım” sözleriyle dile getirdi.

Konuşmaların ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Mesut Kösedağı, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin katılımıyla yaptıkları ortak masa toplantısında Kadıköy’de  birlikte hayata geçirecek projeleri, sorunları ve çözümleri konuştu.

 

 


ARŞİV