Haftalık Bağımsız Gazete 27 Ekim 2021

Beden eğitimi deyip geçmeyin!

İdeal beden eğitimi öğretiminin nasıl olması gerektiği konusunda geçtiğimiz hafta üçüncüsü düzenlenen geniş katılımlı “Beden Eğitimi Öğretiminde Yeni ve Yaratıcı Yaklaşımlar Sempozyumu sona erdi.

Beden eğitimi deyip geçmeyin!

İdeal beden eğitimi öğretiminin nasıl olması gerektiği konusunda geçtiğimiz hafta üçüncüsü düzenlenen geniş katılımlı “Beden Eğitimi Öğretiminde Yeni ve Yaratıcı Yaklaşımlar Sempozyumu sona erdi.
Amacı, ülkemiz İlköğretim Beden Eğitimi programındaki “Hareket Bilgi ve Becerileri” ile “Etkin Katılım ve Sağlıklı Yaşam” öğretiminin niteliğine olumlu katkıda bulunurken, “Araştıran Öğretmen” perspektifini tartışmaya açmayı hedefleyen sempozyumda Beden Eğitimi öğretiminde eylem araştırmacılığı ile bunların uygulamaları üzerinde duruldu.
Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksek Okulu ile Ortadoğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü birlikteliğiyle düzenlenen sempozyuma beden eğitimi öğretmenleri, akademisyenler, beden eğitimi ve spor bölümlerinin öğrencileri katıldı.
Sempozyum Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu ve ODTÜ Beden Eğitimi Bölüm’lerinin ortaklaşa kurduğu Spor Eğitimi Grubu tarafından 2 yılda bir düzenleniyor.

SPOR HUKUKU VE SORUNLAR SEMPOZYUM KONUSUYDU


Diğer taraftan ülkemizde sporda yaşanan hukuki boyutlar düzenlenen bir sempozyumun da konusuydu. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Spor Hukuku Komisyonu tarafından düzenlenen sempozyumda tartışıldı. “Spor Hukukunda Güncel Gelişmeler ve Sorunlar - III Anayasa Mahkemesinin İptal Kararları Işığında GSGM ve TFF Tahkiminin Geleceği” konulu sempozyum, 19 Şubat 2011 Cumartesi günü, Ataköy Olimpiyatevi’nde düzenlendi.
İki oturum şeklinde düzenlenen sempozyumda akademisyenler ve avukatlar sporda yaşanan hukuki konuları ve çözüm yollarını, sorunların yaşanmaması için atılması gereken adımları anlattılar.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.