Haftalık Bağımsız Gazete 21 Temmuz 2019

Kadıköy'de ‘yeşil bina yeşil mahalle' konferansı

Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde, TURKECO İnşaat ve Enerji Firması ile birlikte Kadıköy Belediyesi Meclis Binası Konferans Salonu’nda 16 Ekim Salı günü 09.00-16.00 saatleri arasında sürecek.

Kadıköy'de ‘yeşil bina yeşil mahalle' konferansı

Ekolojiye duyarlı, çevreye dostu yeşil binalar ve yeşil kentler için çalışmalar yürüten Kadıköy Belediyesi, Ekolojiye Duyarlı Sürdürülebilir Yerleşke Kriterlerini belirlemek için “1. Yeşil Bina, Yeşil Mahalle ve Sürdürülebilir Kentsel Yaşam Konferansı” düzenliyor.
Kadıköy’de Kentsel Dönüşüm Projesi’nin başladığı Fikirtepe gibi kentsel yenileme bölgeleri başta olmak üzere, deprem riski altındaki bölgelerin yeniden planlanmasında, yeşil bina ve yeşil mahalle oluşumu için gerekli kriterlerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen konferans, inşaat sektörünün tüm taraflarını biraraya getirecek.
Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde, TURKECO İnşaat ve Enerji Firması ile birlikte Kadıköy Belediyesi Meclis Binası Konferans Salonu’nda 16 Ekim Salı günü 09.00-16.00 saatleri arasında düzenleyeceği konferans, Kadıköy Belediyesi İmar Müdürü Erol Özyurt’un konuşmasıyla başlayacak.
Konferansta, Turkeco İnşaat ve Enerji Firması Ceo’su Dr. Duygu Erten’in “Sürdürülebilir Yeşil Yerleşkeler Yol Haritası” konulu sunumunun yanı sıra “Yeşil Bina Tasarımları, Kentsel Dönüşüm Alanlarında Müteahhitlerin Sorumlulukları, Sürdürülebilir Yerleşkeler için Bina Enerji Verimliliği, Akıllı Yeşil Binalar, Yeşil Binalar ve Örnek Uygulamalar, Binalarda Su Verimliliği ve Gri Su Geri Kazanımı, Şehir Yapı Atıklarının Geri Dönüşümü ve Yeniden Kazanılması, Bina Yalıtımının Önemi, Yeni Nesil Yanmaz Isı Yalıtım Plağı ve Yeşil Yapılar için Çevre Etiketleri ile Yeşil Çatılar ve Yeşil Ürün Yaklaşımları” konuları, uzmanları tarafından katılımcılarla paylaşılacak.
Konferansta ayrıca,  yeşil bina sertifikaları  LEED ve BREAM  ile, Kadıköy’ün yerel  yapılaşma koşulları dikkate alınarak hazırlanan  "Yeşil Bina Tasarımı ve İnşaat Kriterleri  Versiyon I Kılavuz Çalışması" da tanıtılacak.
Yerel inşaat sektörü temsilcileri müteahhitler, proje ekipleri, ilgili dernek ve meslek odalarının davet edildiği konferansta uzmanlar, yeşil bina uygulamaları konularında görüşlerini dile getirecek.
 
1. YEŞİL BİNA-YEŞİL MAHALLE-SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTSEL YAŞAM KONFERANSI PROGRAMI
    
09.00-12.15: Açılış ve konuşmalar
-Av. Selami ÖZTÜRK (Kadıköy Belediye Başkanı)
-Mimar Erol ÖZYURT (Kadıköy Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü)
-Dr. Duygu ERTEN (Turkeco İnşaat ve Enerji CEO/”Sürdürülebilir Yeşil Yerleşkeler İçin Yol Haritası”)
-Sinem ÖZTÜRK (Sel Proje-Y. Mimar/”Yeşil Bina Tasarımı”)
-Katya KAYA (Turkeco İnşaat ve Enerji-Breeam International Assessor/”Kentsel Dönüşüm Alanlarında Mühetaahhitlerin Sorumlulukları”
-Prof. Dr A. Zerrin YILMAZ (İstanbul Teknik Üniversitesi/”Sürdürülebilir Yerleşkeler İçin Bina Enerji Verimliliği”)
-Enis BEHAR (Form Temiz Enerji Sistemleri-Genel Müdür/”Yeşil Binalar ve Örnek Uygulamalar”)
                                
12.15-12.30: Soru-Cevap
12.30-13.30: Yemek arası
                 
-Dr. Duygu ERTEN (Turkeco İnşaat ve Enerji CEO/”Parsel Bina ve Ölçeğinde Örnek Yeşil Bina Analizi”)
-Nuray ORUÇTUT (Aktif Grup/”Binalarda Su Verimliliği ve Gri Su Kazanımı”)
-Hayrettin CAN (DİSAN-Genel Müdür/”Şehir Yapı Atıklarının Geri Dönüşümü ve Yeniden Kazanılması”)
 
14.30-14.45: Soru –Cevap
14.45-15.00: Çay molası
15.00-16.00: Konuşmalar  
      
-Güneş YÜZÜGÜR (İzoder-Teknik Uzman/”Bina yalıtımı”
-Tolga ÖZTOPRAK (Türk Ytong San. A.Ş.-Genel Müdür Yrd./”Yeni Nesil Yanmaz Isı Yalıtım Plağı ve Yeşil Yapılar İçin Ytong Çevre Etiketi”
-Ayşe Miray ŞEN (Onduline Avrasya A.Ş -Sürdürülebilir Büyüme Koordinatörü-“Yeşil Çatılar ve Yeşil Ürün Yaklaşımları”
 
16.00-16.15: Soru-Cevap
16.15-16.30: Kapanış
 
 
* Konferansa katılmak isteyen firmaların 0216 542 50 35 no’lu telefondan ya da iklimdegisikligi@kadikoy.bel.tr adresi aracılığıyla başvurmaları gerekmektedir.
 
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.